Casting Directors

 
  BARDEN/SCHNEE CASTING

BARDEN/SCHNEE CASTING

  JENNIFER RICCHIAZZI

JENNIFER RICCHIAZZI

  PAT McCORKLE

PAT McCORKLE

  ROBIN CARUS

ROBIN CARUS


Choreographers

  CAMILLE A. BROWN

CAMILLE A. BROWN

  MATT WILLIAMS

MATT WILLIAMS

  PEGGY HICKEY

PEGGY HICKEY

 
  KITTY McNAMEE

KITTY McNAMEE

  MATT WEST

MATT WEST

  JENN RAPP

JENN RAPP

  JEFFRY DENMAN

JEFFRY DENMAN

  MITCH SEBASTIAN

MITCH SEBASTIAN

  ROMMY SANDHU

ROMMY SANDHU

  JOHN TODD

JOHN TODD

  PATTI COLOMBO

PATTI COLOMBO


Composers

  BRUCE ARNTSON

BRUCE ARNTSON

  MICHAEL HOLLAND

MICHAEL HOLLAND

  WAYNE BARKER

WAYNE BARKER

  DAN KAZEMI

DAN KAZEMI

  SCOTT PATTERSON

SCOTT PATTERSON

  HOLLY GEWANDTER

HOLLY GEWANDTER

  TOM TIERNEY

TOM TIERNEY

  MICHAEL BRENNAN

MICHAEL BRENNAN

  STEVEN JAMAIL

STEVEN JAMAIL


Concert Artists

  AARON LAZAR

AARON LAZAR

  BRYCE PINKHAM

BRYCE PINKHAM

  MARIN MAZZIE AND JASON DANIELEY

MARIN MAZZIE AND JASON DANIELEY

 

Costume Designers

  GREGORY GALE

GREGORY GALE

  JEMIMA PENNY

JEMIMA PENNY

  LINDA ROETHKE

LINDA ROETHKE

  THERESA HAM

THERESA HAM

  MARTHA BROMELMEIER

MARTHA BROMELMEIER

  MIMI MAXMEN

MIMI MAXMEN


Directors

  BILL CASTELLINO

BILL CASTELLINO

  DOTTIE DANNER

DOTTIE DANNER

  JOHN TODD

JOHN TODD

  MARK CLEMENTS

MARK CLEMENTS

  NICK CORLEY

NICK CORLEY

  CANDACE EVANS

CANDACE EVANS

  ETHAN MCSWEENY

ETHAN MCSWEENY

  KAREN CARPENTER

KAREN CARPENTER

  MARSHA MASON

MARSHA MASON

  SAM SCALAMONI

SAM SCALAMONI

  DARREN KATZ

DARREN KATZ

  JEFFRY DENMAN

JEFFRY DENMAN

  LOREN MEEKER

LOREN MEEKER

  MICHAEL GIELETA

MICHAEL GIELETA

  STEPHEN NACHAMIE

STEPHEN NACHAMIE

  DAVID LEFKOWICH

DAVID LEFKOWICH

  JOHN GIAMPIETRO

JOHN GIAMPIETRO

  LARRY RABEN

LARRY RABEN

  MITCH SEBASTIAN

MITCH SEBASTIAN

  TIFFANY NICHOLE GREENE

TIFFANY NICHOLE GREENE


Lighting Designers

  BETSY ADAMS

BETSY ADAMS

  PAUL TOBEN

PAUL TOBEN

  JOE BEUMER

JOE BEUMER

  GREG HOFMANN

GREG HOFMANN

  PETE BRAGG

PETE BRAGG

  PAUL MILLER

PAUL MILLER


Projection Designers

  MATTHEW HABER

MATTHEW HABER

 

Properties

  THE DOYLE & DEBBIE SHOW

THE DOYLE & DEBBIE SHOW

  HANDLE WITH CARE

HANDLE WITH CARE

  NAPOLEON IN EXILE

NAPOLEON IN EXILE

 

Set Designers

  ALAN E. MURAOKA

ALAN E. MURAOKA

  STANLEY A. MEYER

STANLEY A. MEYER

  DAVID LACHAPELLE

DAVID LACHAPELLE

  PHILIP WITCOMB

PHILIP WITCOMB

  SCOTT DAVIS

SCOTT DAVIS

  TONY WALTON

TONY WALTON

  SCOTT NEALE

SCOTT NEALE

  SHOKO KAMBARA

SHOKO KAMBARA


Sound Designers

  DUNCAN ROBERT EDWARDS

DUNCAN ROBERT EDWARDS

  ERIK T. LAWSON

ERIK T. LAWSON

  STEVEN CAHILL

STEVEN CAHILL

 

Photographers

  NATHAN JOHNSON

NATHAN JOHNSON

 

Writers

  CHE WALKER

CHE WALKER

  MICHARNE CLOUGHLEY

MICHARNE CLOUGHLEY

  DANA LESLIE GOLDSTEIN

DANA LESLIE GOLDSTEIN

  TONY FINGLETON

TONY FINGLETON

  DANIEL REITZ

DANIEL REITZ

  SUSAN CINOMAN

SUSAN CINOMAN

  MICHAEL RAVER

MICHAEL RAVER

  WESLEY TAYLOR

WESLEY TAYLOR